Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

НаукаІнформ

:

Науковi розробки: Проект зменшення витрат електроенергії на власні потреби ГЕС за рахунок використання теплових насосів

Проект зменшення витрат електроенергії на власні потреби ГЕС за рахунок використання теплових насосів
 

Розробники:
Науковий керівник: проф., д.т.н. Яндульський Олександр Станіславович
Телефон: 236-41-11; E-mail: yandu_kpi@ukr.net
Відповідальний виконавець: доц. кафедри ВДЕ Новаківський Євген Валерійович
Телефон: 241-68-91; E-mail: gor_nov@mail.ru
Співвиконавці: НВП "Укренергоналадкавимірювання"; НВП "Теплохолод"

Гідроелектричні станції України працюють в піковому режимі, виробляючі електроенергію до 6 годин за добу. При цьому в зимовий період будівля греблі (плотини) та допоміжні приміщення опалюються електроенергією цілодобово. На приклад на Київської ГЕС при встановленої потужності (20x24=480 МВт) споживається орієнтовно 15 МВт•год за добу на опалення та гаряче водопостачання. Це обумовлює зменшення електроенергії генеруємої в електромережу і як наслідок збільшення споживання газу, вугілля на інших стаціях.

На факультеті електроенерготехніки та автоматики розроблено та впроваджено систему гарячого водопостачання на Новодністровськой ГЕС з використаннням відновлюваних джерел енергії на базі теплового насоса. Низьпотенціїним джерелом тепла є річна вода з верхнього б'єфа. Система складається із теплового насоса потужністю 23 кВт, 4 баків косвенного нагріву по 500 літрів кожний, та 4 баків накопичувачів по 500 літрів. Резервним джерелом живлення є електрокотел. Система експлуатується вже рік. Результати випробування показали що розроблена споживає до 4 разів менше електроенергії ніж традиціїні джерела. Загальний вигляд системи гарячого водопостачання представлено на рисунку 1.

Система гарячого водопостачання з використанням теплового насоса на Новодністровськой ГЕС

Рис. 1. Система гарячого водопостачання з використанням теплового насоса на Новодністровськой ГЕС

Також кафедрою автоматізації енергосистем факультету електроенерготехніки та автоматики закінчені проектні роботи по реконструкції системи опалення машзала другого блоку Київської ГЕС. Шляхом заміни 3-х електрокалориферів по 100 кВт кожний на водяні калорифери з тепловим насосом, що дасть змогу зменшити електроспоживання до 1700 МВт•год за опалювальний період.


 

 

ОрганiзацiяФЕА
Створено 07.10.2013 14:41
Змінено 07.10.2013 14:52