Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Проект "Будинок майбутнього"
 

Розробники:
Науковий керівник - проф., д.т.н. Олександр Станіславович Яндульський
Телефон: 8-044-2364111; E-mail: yandu_kpi@ukr.net

На кафедрі автоматизації енергосистем розроблено та впроваджено комплекс енергопостачання індивідуальних будинків, невеликих будівель, шкіл, громадських приміщень з використанням відновлювальних джерел енергії.

Базовими джерелами енергії являються:
тепловий насос: для опалення (зимою), конденційовання (влітку) та горячого водопостачання (див. рис. 1)
вітроелектростанція та фотоелементи для електропостачання (див. рис. 2)
сонячні колектори: для гарячого водопостачання.

Рис. 1    Рис. 2

                     Рис. 1                                                            Рис. 2

Крім того з метою підвищення надійності енергопостачання до системи входять резервні джерела: газовий та електричний котел; електрична мережа 0,4 кВ.

Низько потенційним джерелом енергії є вода зі скважини, яка через систему очистки та фільтрації одночасно використовується для холодного і горячого водопостачання. В деяких проектах низько потенційним джерелом енергії використано повітря.

Система керування комплексом енергопостачання представляє собою автоматичну систему, яка об'єднала локальні мікропроцесорні пристрої теплового насоса, системи гарантованого електропостачання, регуляторів та захисних пристроїв. Розроблене програмне забезпечення забезпечує оптимальне (по критерію мінімальних витрат та максимальної надійності і безпеки) керування локальними підсистемами. Комплекс пройшов випробування на протязі двох років на ряді об'єктів.


ОрганiзацiяФЕА
Створено 07.10.2013 14:41
Змінено 07.10.2013 14:51